Yanında olmaktan en çok hoşlandığınız kişiler kimler?

Yanında olmak kavramı

Yanında olmayı, illa ki fiziksel olarak orada olmak gibi hissetmiyorum, görmüyorum. Adeta, insan orada hissetmekteyse, oradayken veya değilken orada hissediyorsa, bu bile hoşluk katar diye düşünüyorum.

Bir mekanda olmak da aynı şekilde bence. Sadece biriyle değil, aynı zamanda tek başına da bir yerde gibi hissedebiliyorsanız, örneğin dışarıda da evinizde gibi hissedebiliyorsanız bu güzeldir.

Evde huzurunuz varsa, sevdiğiniz bir kediniz vs. de olabilir, ailenizle birlikte güzel vakitler geçiriyorsanız yine orada gibi hissedebilirsiniz.

İşte bu tek başına veya bir başkasıyla olmak demektir.

Kimin yanında olmaktan hoşluk duyarım?

Ben, yazının başında da dediğim gibi, yanında olmadan bile yanında gibi hissettiren insanların yanında olmaktan hoşlanırım.

Ama şunu da bilmek lazım: yanında değilken yanında hissettiren, ama yanında olunca da kötü hissettiren insanlar da bu kapsamda değildir.

Uzaktan uzağa yanında hissettiren insanlar, yanındayken “Keşke yanında olmasam” da dedirtebilir. İşte bu nedenle hem yanındayken hem de değilken bunu yaşatan insanlayken mutluluk duyarsın.

Genel kapsam olarak; insana konuşurken huzur veren, gerektiğinde şakalaşmalı, gerektiğinde ciddi konuşmalar yapabilen, yüzüne baktığında içinde mutluluk uyandıran insanların yanında hoş hissedersin. Bende de durum bu şekilde aslında.

En ciddi konuşmada da, en saçma halinde de seni samimi görebilen bir insanın yanında tabii ki mutlu olursun.

Ez cümle; sürekli somurtkan, sürekli şikayet eden, insanda neşe bırakmayan birini kast ediyorsak, bu insanı çileden çıkarır cidden.

Güvende hissedebildiğin, sana bir şeyler katabilen insandır bu sorunun cevabı. Benim naçizane görüşüm böyledir.

Kategori: